Proč byste si měli do kuchyně pořídit kuchyňský teploměr? Možná jste se bez něj doposud obešli, ale jakmile si přečtete následující odstavce, změníte názor.
Pokud se v kuchyni objevíte jen zřídkakdy, pravděpodobně kuchyňský teploměr nevyužijete. Na druhou stranu se vám může hodit při jiných činnostech. Například na změření teploty vody, která teče z kohoutku. Anebo na měření teploty v ledničce, mrazničce… A kdekoliv, kde ho je možné zapíchnout.
Ale teď vážně. Kuchyňské teploměry jsou jako stvořené na měření vnitřní teploty masa a stejků. Kdykoliv si nebudete jistí stupněm propečení, vytáhnete teploměr a zjistíte, jak se věci mají. Ovšem pozor – nezapomeňte surovinu odstavit z plamene o něco dříve, protože teplota setrvačností ještě nějakou chvíli stoupá.
Kuchyňský teploměr vám přijde vhod také v souvislosti s převařováním mléka. Kupujete-li si mléko z automatu a poté ho doma převařujete, jistě víte, že na bezpečnou pasterizaci bohatě stačí teplota 72°C po dobu cca 16 minut – nemusíte mléko převařovat na 100°C a připravit jej o původní vlastnosti.
Pokračujeme dále. Teploměr je skvělý pomocník při výrobě sýra. Rozhodnete-li si doma vyrobit domácí sýr, musíte mléko před zpracováním zahřát na určitou teplotu. Ideální je automatové mléko po pasterizaci. Teploměr je důležitý také při přípravě domácího jogurtu.
Stále vám to nestačí a potřebujete další důvod, proč „investovat“ do kuchyňského teploměru? Třeba kvůli měření teploty při napěňování cappucina. Ideální pěnu získáte kolem teploty 65°C. Fajnšmekři teplotu kávy měří baristickým teploměrem, ale ubezpečujeme vás, že ten kuchyňský zcela dostačuje.
Mohli bychom pokračovat dále, ale raději vám prozradíme, kde kuchyňské teploměry seženete v analogové digitální podobě. Vsaďte na značkový eshopTescoma – místo, kde najdete veškeré kuchyňské potřeby od A do Z. Tedy nejen teploměry, ale také hrnce na vaření, pánve a neuvěřitelné množství dalšího nářadí a pomůcek do kuchyně.