Život v podkrovním bytě slibuje spoustu pozitiv a negativ. Pro romantické duše je to ideální bydlení, které má své nezaměnitelné kouzlo a navíc se dá velice útulně zařídit. Zkosený prostor ale zároveň přináší i spoustu otázek, jak šikovně a efektivně využít dané místo a především do něho umístit vše, co je potřeba. Zařízení podkroví bývá častým kamenem úrazu a mnozí si již na něm vylámali zuby. Pakliže právě teď stojíte před povinností zařídit si podkroví pro svůj budoucí život, jste tady správně. V dnešním článku vám v několika bodech poradíme, jak si pohrát s prostorem a zařídit podkroví tak, aby vám dokázalo nabídnout všechen potřebný komfort.
Barvy volte pečlivě
Jako první vždy přichází na řadu výmalba interiéru. Zatímco v klasických místnostech bez zkosených stěn můžete vsadit i na výrazné a křiklavé odstíny, v podkroví je nepsanou nutností držet se spíše při zemi. Právě díky šikminám a celkově menšímu prostoru radíme zvolit světlé barvičky. Nemusí to být nutně jen bílá, vymalovat můžete o světle žlutě modře zeleně či oranžově.
Dopřejte místnostem pár centimetrů k dobru
Většina podkrovních bytů nedisponuje takovým množstvím místa, abyste s ním mohli plýtvat. Měli byste se snažit využít každý centimetr pro váš prospěch. Trošku prostoru k dobru vám mohou opticky přidat zrcadla. Vůbec se s nimi v interiéru nebojte pracovat a umístěte je tak, aby váš podkrovní byteček působil větší. Vůbec nevadí, že to bude jenom na oko, i vy se budete v místnostech lépe cítit.
Pozor na kombinaci nábytku a podlahové krytiny
U snahy dopřát prostoru centimetry navíc ještě chvíli zůstaneme. Byla by škoda, pokud byste si již z toho málo místa, se kterým můžete pracovat, zbytečně ubírali nevhodnou kombinací podlahové krytiny a zvoleného nábytku. I to má totiž na celkový dojem výrazný vliv. Pokud bude podlaha tmavá a vy k ní přidáte i tmavý nábytek, bude daný prostor působit stísněně a opticky menší. Mnohem lepší je vsadit na kontrast, tedy k tmavé podlaze zvolit světlý nábytek a naopak.