• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Vnitřní bazén? Velká zodpovědnost!

Sníte o tom, pořídit si domů vnitřní bazén nebo rovnou celé wellness studio, ve kterém byste mohli zahodit únavu a stres a načerpat zde nové síly? Pak vás dnes seznámíme s několika pravidly, které je nutné při pořízení luxusního spa či vnitřního bazénu respektovat.

Pořídit si vlastní vnitřní bazén nebo relaxační centrum je velmi příjemná věc. Méně příjemné jsou ale následky tohoto užívání, tedy vlhkost a bakterie. Udržování v čistotě a správná hygiena je pro tato místa více než nezbytná.

Někteří architekti se domnívají, že pořídit si vnitřní bazén je bláznovství. Každý problém však lze vyřešit a každá překážka překonat. Začněme například u hygieny. Ke každému spa centru nebo vnitřnímu bazénu určitě nechte vybudovat i sprchu a WC. Zásadní je také arzenál chemických přípravků pro udržování čistoty. Samozřejmostí by měly být chlorové tablety, které můžete do vody dávkovat i automatikou. Důležité je také umývat podlahu celého spa přípravkem proti plísním a houbám speciálním přípravkem a praktickým savým mopem, se kterým vám půjde práce rychle od ruky.

Při budování vnitřního bazénu nebo domácího spa přemýšlejte také nad jeho umístěním. Vhodnou volbou je například suterén, který zajišťuje dobrou tepelnou izolaci a ušetříte místo v přízemí. Trápit vás může také vlhkost, která může způsobovat problémy jako plísně či navlhnutí stěn. Jednou z možností je klimatizace nebo odvlhčovač, který hlídá, aby byla vlhkost v místnosti optimální. Vhodné jsou například lokální odvlhčovače, které provětrávají místnost z jednoho místa. Pokročilejší jsou odvlhčovací systémy či kompaktní odvlhčovací jednotky. Odvlhčovač vzduchu je komfortní řešení vlhkosti v místnosti. Vlhkost vzduchu by se v nejlepším případě měla okolo bazénu a spa pohybovat okolo 55 % až 60 %. Abyste mohli správnou vlhkost regulovat, pohlcovač vlhkosti je skvělou volbou.

Aby se vám ve vnitřním bazénu hezky odpočívalo, je nutné zajistit i příjemné teplo. Běžně se pro to využívají podlahové konvektory, které se umisťují především před francouzská okna a velké prosklené plochy a všude tam, kde není možné použít klasická topná tělesa. Aby vás hluk odvlhčovače tolik nerušil, je možné bazénový odvlhčovač propojit na vzduchotechnické potrubí, umístěné ve strojovně, díky čemuž bude odvlhčovač tišší, a vy si tedy můžete užívat příjemnou relaxaci.

Péče o vaši relaxační zónu vám přinese nekonečnou radost z relaxace a uvolnění. Držte se proto našich rad a užívejte si váš vnitřní bazén či wellness zónu na maximum a v pohodlí!

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.