V interiérech Vašich domovů nenaleznete místnost, do které by se nehodila pokojová rostlina. S rostlinami vneseme do místností kousek přírody a jejich přítomnost má blahodárné účinky na naše zdraví, ať již tělesné, tak duševní. Jejich prospěšnost vůči našemu zdraví spočívá v tom, že čistí a zvlhčují vzduch a pohlcují toxické látky. Pro spolehlivé čištění vzduchu se doporučuje mít jednu rostlinu na 10 m2.
Pokojové rostliny pro klidný spánek
Ložnice je především místností klidu kam se chodíme zrelaxovat a je proto velmi důležité v tomto pokoji udržovat příjemné prostředí. Pro klidný spánek je potřeba okysličený a vlhký vzduch, který nejlépe dosáhnete dostatečným množstvím a správným výběrem zeleně. Pro ložnice se nejvíce doručuje aloe vera, která má schopnost uvolňovat kyslík po celou noc a je nenáročná na pěstování. Ze vzduchu plného škodlivin se na rostlině vytvoří tmavé skvrny na listech, čímž ihned zaznamenáte, že je něco v nepořádku. Dále se například doporučuje tchýnin jazyk, který v noci uvolňuje kyslík, a naopak přijímá oxid uhličitý.
Obýváku bude slušet i velká pokojová rostlina.
Vzhledem k tomu, že obývák bývá největší místností v domácnosti, rostliny do této místnosti by měly být výrazné a můžete si dovolit i větší pokojovky. Skvěle v tomto prostoru vypadá palma, fíkus, dracén, zamiokulkas nebo nolina. Velké pokojové rostliny navíc absorbují více škodlivin. Zbaví vás do jisté míry například toluenu, který se nachází se v barvách, lacích, lepidlech a umělých kobercích a nepříznivě působí na dýchací cesty.
Rostliny vhodné i do koupelny
Koupelny jsou typické především kvůli vysoké vlhkosti a vyšší teplotě, proto se v nich daří rostlinám z podrostu pralesů a tropických míst. V koupelnách vsaďte na kapradiny, které jsou náročné na vyšší vzdušnou vlhkost. Skvělou volbou je nephrolepis, který nevyžaduje přímé sluneční paprsky a a má rád horké prostředí, zelenec nebo břečťan.