Lidé chtějí bydlet ve vlastním, chtějí atraktivní prostředí, nadstandardní služby a možnost sportovního vyžití. Všechny tyto požadavky splňují developerské projekty novostaveb v okrajových částech Prahy, které rostou jako houby po dešti.
Česká republika se průměrným stářím bytů 47 let v EU řadí k zemím se starším bytovým parkem. To se ale v poslední době mění. Novostaveb především v Praze přibývá a zájem o ně mají podobní lidé, kteří se na začátku tisíciletí hromadně stěhovali do satelitních městeček.
Praha je, co se bydlení týče, evropskou metropolí
V Praze poptávka po bytech rychle stoupá, a proto zde roste i počet nových projektů. Mezi nimi najdeme i skutečně luxusní bydlení, které je srovnatelné s poměry v evropských velkoměstech. Díky tomu stoupá i celková životní úroveň.
I méně luxusní bytové komplexy však zvyšují svou kvalitu a snaží se splnit nároky nových vlastníků. Jak v segmentu luxusních bytů, tak u cenově dostupnějšího bydlení jsou nejpopulárnější byty 2+kk a 3+kk. Průměrná velikost bytu je 65 m2.
Poptávka je po nových bytech v atraktivním prostředí
Lidé mají stále častěji zájem o bydlení v centru Prahy, ale zároveň v zajímavém prostředí nejlépe plném zeleně. Příkladem projektu, který toto splňuje, jsou například nové byty v Praze 10 od společnosti Finep. Bytové domy jsou zde umístěny v blízkosti přehrady a lesoparku.
Nové byty v Hostivaři jsou příkladem toho, co si zájemci o byty žádají a proč upřednostňují bydlení v Praze před satelitními městečky – prostředí plné zeleně, ale zároveň občanská vybavenost a navíc garáže přímo u domu.
Ještě z jednoho důvodu je bydlení na Praze 10 tak populární. Populace v ČR stárne. Podle statistik je v Česku 8. nejvyšší podíl obyvatel v důchodovém věku v EU. Tato starší generace se vrací do měst z důvodů lepší dostupnosti lékařské péče a celkově snadnějšímu pohybu.