Pokud jste se rozhodli na zahradě pěstovat vlastní zeleninu nebo květiny, ale nechcete si nechat postavit skleník, pak vsaďte na fóliovník. Ten nemá sice takové tepelně – izolační vlastnosti jako skleník, má však i tak mnoho kladů.
Fóliovníky mají mnoho výhod
- Pěstování zeleniny v něm vám postačí k urychlení růstu rostlin, které mají vyšší nároky na teplotu.
- Rovněž chrání veškeré sazenice před výkyvy počasí a hmyzem i rychlým odpařováním závlahy.
- Podstatnou výhodou je také cena a jeho větší mobilita. Prodávané fóliovníky mívají jednoduchou konstrukci, která umožňuje rychlé sestavení i snadnou manipulaci s fólií. Můžete je teda lehce na zahradě přemístit na jiné místo nebo opatřit novou fólií.
Při koupi volte kvalitu
Nejdůležitější součástí celého fóliovníku je jeho fólie. Na její kvalitě opravdu záleží. U nekvalitních totiž budete muset tuto součást stavby často vyměňovat a nevydrží vám déle než jednu sezónu. Minimálně pětiletou životnost mají kašírové fólie, a to díky výztužné mřížce, která zajišťuje vyšší pevnost.
Hliník je téměř bezúdržbový
Konstrukce celé stavby bývá nejčastěji z pozinkovaných profilů spojených pozinkovanými kovovými úhelníky. Pokud chcete mít fóliovník takřka bez údržby, pak si pořiďte ten, který je vyrobený z hliníku.
Systém odvětrávání
Při koupi fóliovníku se nezapomeňte informovat na to, jak má stavba vyřešené odvětrávání. A je důležité se naučit s tímto odvětrávacím systémem manipulovat. To totiž oceníte ve chvíli, kdy je venku opravdu horko a vy potřebujete rostlinám uvnitř ulevit.
Levné fóliovníky od společnosti Konstrukce Schwarz
Na vaši zahradu si můžete koupit levné fóliovníky, a to od společnosti Konstrukce Schwarz s.r.o., která se stavbou i rekonstrukcí starších fóliovníků zabývá. Firma má letité zkušenosti a postavenou stavbu jsou schopni vám i plně vybavit. Kromě těchto staveb najdete v jejich sortimentu zboží také seníky, skladové haly nebo dešťové kryty.