Smutná statistika říká, že dům či byt v Praze je nejvíce ohroženým proti vykradení. Vloupání více postihuje rodinné domy než byty. Naopak kraj Pardubický a Zlínský jsou na tom s počtem vykradení za rok nejlépe. Nepodceňujme tedy toto riziko a pojďme se podívat na několik způsobů, jak svůj dům či byt ochránit před neplánovanou návštěvou.
Proč si lupiči vybírají rodinné domy?
Rodinné domy jsou pro zloděje většinou menším rizikem a tak se ženou za vidinou snadného zisku. Šance, že si zde pachatele všimne někdo ze sousedů je nižší a většinou stačí také překonat jen jedny vchodové dveře, případně okno. Pokud bychom chtěli znát přesná čísla, tak v Praze je ročně vykradeno téměř jedno procento rodinných domů z celkového počtu a u bytů se toto číslo pohybuje kolem 0,4%.
Jak se chránit proti vykradení?
Jednoznačným řešením je využití moderních systému elektronického zabezpečení domů. Pro návrh a instalaci si vybírejte pečlivě firmu se zkušenostmi a referencemi. Po důkladné prohlídce nemovitosti vám vypracuji individuální plán pro zabezpečení včetně cenové nabídky. Zabezpečení si můžete nechat navrhnou od jednoduchého s několika málo čidly napojených na alarm až po složíte s mnoha detektor a kamerovými systémy napojenými na pult centrální ochrany.
Požár je také nepřítel
Při celkovém návrhu bezpečnosti vašeho domu či firmy také nezapomínejte na další druhy ohrožení. Požár v domě při vaší dovolené může být velmi nepříjemnou záležitostí. Ochranu proti ohni zajišťuje systém elektrické požární signalizace a může být rovněž součástí komplexního návrhu zabezpečení vaší nemovitosti. V posledních letech je také velmi populárním prvkem domácí telefon. Moderní domovní telefony jsou dnes vybaveny prvky pro hlasový i vizuální kontakt s návštěvníkem a opět tak omezují riziko vniknutí nezvaného hosta.
Nepodceňujte jednotlivé hrozby. Výše zmíněná čísla jsou alarmující.